Logo

Jak Realizujemy Strategię Social Media Marketing (SMM)

Poznaj nasze metody w Social Media Marketingu. Dowiedz się, jak budujemy obecność marki na platformach społecznościowych dla klientów.

Etapy wdrażania strategii SMM

Wstępne Planowanie

Na początku każdego projektu organizujemy online spotkanie z klientem, aby wspólnie określić kierunki naszych działań. Jest to kluczowy moment, który pozwala na zrozumienie oczekiwań i celów reklamowych naszych klientów.

Tworzenie i Konfiguracja Profili

Jeśli nasz klient nie posiada jeszcze kont w mediach społecznościowych, zajmujemy się ich stworzeniem i kompleksową konfiguracją. To pierwszy krok do zbudowania widoczności w świecie cyfrowym.

Initial Posting

Po ustawieniu kont w mediach społecznościowych, rozpoczynamy od wypełnienia ich początkowymi postami. Jest to niezbędne, aby zapewnić profilom odpowiedni start i pierwsze zaangażowanie.

Wykorzystywane Platformy

Zazwyczaj angażujemy się w następujące platformy mediów społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube, Pinterest, i LinkedIn. Każda z nich odgrywa unikalną rolę w budowaniu obecności online firmy.

Regularne Postowanie

Stałe tworzenie postów jest naszą strategią do budowania długoterminowej obecności. Określamy częstotliwość postów na podstawie analizy konkurencji, z zalecaną częstotliwością nie mniejszą niż trzy posty na tydzień. Oprócz standardowych postów, tworzymy również reels i stories, aby zwiększyć zaangażowanie.

Wpływ na Zachowania i Postrzeganie

Regularna aktywność w mediach społecznościowych ma pozytywny wpływ na zachowania i postrzeganie potencjalnych klientów oraz przyszłych pracowników, budując pozytywny wizerunek marki wśród użytkowników.

Wpływ na Wyniki Wyszukiwania

Aktywność firmy w mediach społecznościowych ma również wpływ na wyniki wyszukiwania w przeglądarkach. Google, będąca wiodącą wyszukiwarką, pozwala obecnie na bezpośrednie linkowanie do profili społecznościowych w profilach firm na Google Maps, co dodatkowo potęguje widoczność online.

Przygotowanie do Kampanii Reklamowych

Profesjonalnie przygotowane i regularnie aktualizowane profile w mediach społecznościowych umożliwiają łatwe rozpoczęcie płatnych kampanii reklamowych zarówno na samych platformach społecznościowych, jak i za pośrednictwem zewnętrznych narzędzi reklamowych.

Powiązane usługi